ÚLETY 2022

                                                ÚLETY 2022 proběhly v sobotu 18.6.
Účastnily se kapely: ALADIN, MOŠNY, EARLY TIMES, RANCH, MARIAN a ÚLETY
Festival ÚLETY je uskutečněný sen kdysi mladého začínajícího písničkáře toužícího něco pořádat, organizovat, moderovat a taky si zahrát. První ročník proběhl v roce 2007 ve Velkých Bílovicích na Křástelce jako přehlídka dětských a studentských folk-country kapel a jednotlivců. Od té doby ÚLETY ušly kus cesty dlážděné velkými proměnami, které se týkaly technického zázemí, hledáním nových sponzorů, nových míst i nových zkušenějších muzikantů. V posledních letech se tato čím dál úspěšnější akce vrátila zpět na přírodní areál Křástelka a účinkují zde nejen skvělí začínající muzikanti, ale i kapely a písničkáři zvučných jmen: Dárečci, Bongáči, Gomofolk, Popojedem, Hubertus, Yantar, Kupodivu, Nadarmo, Ondra Herzán, Láďa Langer, Zdeněk Patočka, H-quartet, Fukanec, Ranch, Early times, Pavel Šilhavý, Daniel and the Moravians, Ořešák, Švédova trojka, Ocean versus daughter, Honzíkova cesta, Láďa Petrášek, Horní valybuci, Melda a spol., Restaurant na konci vesmíru, The Addams Sisters, A.M. Úlet, Spolektiv, Cvykr a samozřejmě pořádající Marian & ÚLETY,.... a třeba před pár lety sklidili velký aplaus IVO JAHELKA , SLÁVEK KLECANDR a EVA HENYCHOVÁ .

V roce 2019  celý den lilo jako z konve. Akce byla zrušena! 
V roce 2020 nám festival překazil folKOVID,  takže zase nic!
V roce 2021 nám festival překazili restrikce a roušky.

Všem, kteří pomáháte ... upřímné Pán Bůh zaplať.


Velké Bílovice, přírodní areál Křástelka

+420 775 030 547 

kralovicjm@gmail.com

Informace pro kapely
KDO?
Kdo dřív přijde, ten dřív mele... , ale také sobecky zvýhodňujeme kapely, které umožní našemu rodinnému triu vystoupení na jejich akcích.  Tímto se zpětně i předem omlouvám všem kapelám i jednotlivcům, které jsem pozvat z kapacitních důvodů nemohl a také těm dalším, kteří zaspí termín nebo nezapadnou do konečné dramaturgie. Nejsme nafukovací.
      
KDY? Rok 2021 se už chystá... KDE? Přírodní areál KŘÁSTELKA (je to v lokalitě sklepního městečka směrem na Čejkovice). JAK? Program bude vytvořen až podle přihlášených kapel. Prostor na vystoupení cca 60 minut včetně zvučení, podle toho jestli jde o písničkáře nebo o početnou kapelu s bicími.

CO ZA TO? Jsme naprosto neziskový festival s volným vstupným, takže Váš honorář stejně jako v minulých letech, je možnost zaujat místní publikum. Samozřejmě dostanete na benzín, něco na zub a jestli Vám je víc jak 18 let, tak si snad odvezete i nějakou tu lahvinku od místních vinařů.
UZÁVĚRKA? Závazné přihlášky posílejte elektronicky na kralovicjm@gmail.com nejpozději do 30.3. 2020
Jsme festival pro zkušené, ale i začínající hudebníky, takže u nováčků demosnímek uvítám.