ÚLETY 2020

Ja nám velmi líto, ale pro letošek je festival zrušen !!!

    Festival ÚLETY je uskutečněný sen kdysi mladého začínajícího písničkáře toužícího něco pořádat, organizovat, moderovat a taky si zahrát. První ročník proběhl v roce 2007 ve Velkých Bílovicích na Křástelce jako přehlídka dětských a studentských folk-country kapel a jednotlivců. Od té doby ÚLETY ušly kus cesty dlážděné velkými proměnami, které se týkaly technického zázemí, hledáním nových sponzorů, nových míst i nových zkušenějších muzikantů. V posledních letech se tato čím dál úspěšnější akce vrátila zpět na přírodní areál Křástelka a účinkují zde nejen skvělí začínající muzikanti, ale i kapely a písničkáři zvučných jmen: Dárečci, Bongáči, GomofolkPopojedem, Hubertus, Yantar, Kupodivu, Nadarmo, Ondra Herzán, Láďa Langer, Zdeněk Patočka, H-quartet, Fukanec, Cvikr, Ranch, Pavel Šilhavý, Daniel and the Moravians, Ořešák, Švédova trojka, Ocean versus daughter, Honzíkova cesta, Láďa Petrášek, Horní valybuci, Melda a spol., Restaurant na konci vesmíru, The Addams Sisters, A.M. Úlet, Spolektiv, Cvykr a samozřejmě pořádající Marian & ÚLETY,.... a třeba před pár lety sklidili velký aplaus IVO JAHELKA , SLÁVEK KLECANDR a EVA HENYCHOVÁ .
V roce 2019 mimo naše pořádající trio MARIAN & ÚLETY přislíbili účast skupiny  MELDA A SPOL., MOŠNY, FUNNY BEANS, RANCH. Bohužel počasí si vybralo svou daň a akce byla na poslední chvíli zrušena! Vše pozvaným interpretům se omlouváme, ale jinak to nešlo.
Tudíž POZOR !!!
...akce probíhá jen za příznivého počasí, mokrou variantu nám bohužel rozpočet nedovoluje

Všem kteří pomáháte ... upřímné Pán Bůh zaplať.


Velké Bílovice, přírodní areál Křástelka

+420 775 030 547 

josef.marian@kralovic.cz

Informace pro kapely
KDO?
Kdo dřív přijde, ten dřív mele... , ale také sobecky zvýhodňujeme kapely, které umožní našemu rodinnému triu vystoupení na jejich akcích.  Tímto se zpětně i předem omlouvám všem kapelám i jednotlivcům, které jsem pozvat z kapacitních důvodů nemohl a také těm dalším, kteří zaspí termín nebo nezapadnou do konečné dramaturgie. Nejsme nafukovací.
      
KDY? Rok 2020 se už chystá... KDE? Přírodní areál KŘÁSTELKA (je to v lokalitě sklepního městečka směrem na Čejkovice). JAK? Program bude vytvořen až podle přihlášených kapel. Prostor na vystoupení cca 60 minut včetně zvučení, podle toho jestli jde o písničkáře nebo o početnou kapelu s bicími.

CO ZA TO? Jsme naprosto neziskový festival s volným vstupným, takže Váš honorář stejně jako v minulých letech, je možnost zaujat místní publikum. Samozřejmě dostanete na benzín, něco na zub a jestli Vám je víc jak 18 let, tak si snad odvezete i nějakou tu lahvinku od místních vinařů.
UZÁVĚRKA? Závazné přihlášky posílejte elektronicky na josef.marian@kralovic.cz nejpozději do 30.3. 2020
Jsme festival pro zkušené, ale i začínající hudebníky, takže u nováčků demosnímek uvítám.