ÚLETY 2018
Sobota 14. července 2018 - Velké Bílovice - sportovní areál Křástelka

    Festival ÚLETY je můj dávný splněný sen, tedy sen mladého začínajícího písničkáře toužícího něco pořádat, organizovat, moderovat a taky si zahrát. První ročník proběhl v roce 2007 ve Velkých Bílovicích na Křástelce jako přehlídka dětských a studentských folk-country kapel a jednotlivců. Od té doby ÚLETY ušly kus cesty dlážděné velkými proměnami, které se týkaly technického zázemí, hledáním nových sponzorů, nových míst i nových zkušenějších muzikantů. V posledních letech se tato čím dál úspěšnější akce vrátila zpět na přírodní areál Křástelka a účinkují zde nejen skvělí začínající muzikanti, ale i kapely a písničkáři zvučných jmen: Dárečci, Bongáči, GomofolkPopojedem, Hubertus, Yantar, Kupodivu, Nadarmo, Ondra Herzán, Láďa Langer, Zdeněk Patočka, H-quartet, Fukanec, Cvikr, Ranch, Pavel Šilhavý, Daniel and the Moravians, Ořešák, Švédova trojka, Ocean versus daughter, Honzíkova cesta, Láďa Petrášek, Horní valybuci, Restaurant na konci vesmíru a samzřejmě pořádající Marian & ÚLETY,.... a třeba před dvěma roky sklidil velký aplaus IVO JAHELKA . 
Letos se mimo jiných výborných muzikantů jako jsou The Addams Sisters, A.M. Úlet, Spolektiv, Cvykr, Marian & ÚLETY, Popojedem..., můžete těšit na hlavní hosty EVU HENYCHOVOU a SLÁVKA KLECANDRA . 
   Velký dík za  finanční příspěvky a technické zabezpečení v minulých ročnících patří Městu VELKÉ BÍLOVICE
a za tekutý sponzoring pro muzikanty Vinařské firmě SING WINE a za pronájem areálu  TJ SOKOL.

Všem kteří pomáháte ... upřímné Pán Bůh zaplať.


Velké Bílovice, přírodní areál Křástelka

+420 775 030 547 

marian-ulety@seznam.cz

Informace pro kapely
KDO?
Kdo dřív přijde, ten dřív mele... , ale také sobecky zvýhodňujeme kapely, které umožní našemu rodinnému triu vystoupení na jejich akcích.  Tímto se zpětně i předem omlouvám všem kapelám i jednotlivcům, které jsem pozvat z kapacitních důvodů nemohl a také těm dalším, kteří zaspí termín nebo nezapadnou do konečné dramaturgie. Nejsme nafukovací.
 
KDY? Rok 2019 se už chystá... KDE? Přírodní areál KŘÁSTELKA (je to v lokalitě sklepního městečka směrem na Čejkovice). JAK? Program bude vytvořen až podle přihlášených kapel. Prostor na vystoupení cca 60 minut včetně zvučení, podle toho jestli jde o písničkáře nebo o početnou kapelu s bicími.
CO ZA TO? Jsme naprosto neziskový festival s volným vstupným, takže Váš honorář stejně jako v minulých letech, je možnost zaujat místní publikum. Samozřejmě dostanete na benzín, něco na zub a jestli Vám je víc jak 18 let, tak si odvezete i nějakou tu lahvinku špičkového vína od firmy SING WINE.
UZÁVĚRKA? Závazné přihlášky posílejte elektronicky na info@marian-ulety.cz nejpozději do 30. března  
Jsme festival pro zkušené, ale i začínající hudebníky, takže u nováčků demosnímek uvítám.